Bulaşık Makinesi Verimliliğinizi Artırmanın Yolları

Bulaşık Makinesi Verimliliğinizi Artırmanın Yolları

Bulaşık makinesi harika bir iş gücü tasarrufu aracıdır ve biri olan biri olmadan nasıl idare ettiklerini merak eder. Pek çok insan bulaşık makinesinin lüks bir cihaz olduğuna inanır, ancak bu bulaşıkları yıkamanın daha iyi bir yoludur ve elde yıkamaktan daha az su tüketir. Ancak, herhangi bir karmaşık cihaz gibi, bulaşık makinesi de yalnızca birimi çalıştıran kişi kadar iyidir. Her modern cihaz, yararlı bilgilerle dolu kapsamlı bir kullanıcı el kitabıyla birlikte gelir, ancak çoğu insan bunu okumak için zaman ayırmaz. Bu yazıda, bulaşık makinenizin verimliliğini artırmanın yollarını inceleyeceğiz.

Bulaşık Makinesinin Doğru Şekilde Yüklenmesi

Çoğu kişi bulaşıklarını bulaşık makinesine koyar ve açma düğmesine basar. Bu, bulaşık makinenizi doldurmanın kötü bir yoludur ve verimliliği büyük ölçüde azaltacaktır. Daha büyük yiyecek parçaları temizleme etkinliğini azaltır ve performansın dengesiz olmasına neden olur. Mümkün olduğunca fazla su ve enerji tasarrufu yapmak için bir döngüye başlamadan önce bulaşık makinesinin dolu olduğundan daima emin olun. Öğeler arasında boşluk bırakın; dokunurlarsa, yıkama döngüsü daha az etkili olur ve daha küçük parçalar su spreyini almak için açılı olmalıdır.

Doğru Sıcaklık Ayarlarını Kullanın

Sıcak su, soğuk sudan daha iyi temizler ve bulaşık makineniz için ideal sıcaklık 120-120º arasındadır. Bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bu sıcaklığı ayarlayın ve lavaboda 10-15 saniye akarak sıcaklığı test edebilirsiniz. Bulaşık makinenizi gece yattıktan sonra ısıtma veya klima sistemi kapalıyken çalıştırırsanız, bulaşık makineniz daha az enerji tüketecektir.

Düzenli Bakım

Bulaşık makinesi, bulaşıklarınızı temizlemek için çok çalışır ve maksimum verimlilik sağlamak için düzenli temizlik ve bakım yapmak önemlidir. Püskürtme deliklerinde yiyecek kalıntısı veya deterjan birikmediğinden emin olun. Her yüklemeden sonra bulaşık makinesi filtresini kontrol edin ve net değilse temizleyin. Deterjanı koyduğunuz kapı bölmesini o bölgede oluşabilecek birikintilerden kurtulmak için temizleyin. Bulaşık makineniz beklendiği gibi çalışmıyorsa beklemeyin; sorunu çözmesi için bir profesyonele başvurun, çünkü zamanla daha da kötüleşecek ve daha yüksek bir onarım faturasına yol açacaktır.

29.03.2021
113

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp