Sonbahar – Kış Dekorasyonu İçin Öneriler

Sonbahar – Kış Dekorasyonu İçin Öneriler

Sıcakların kendini yavaş yavaş geri çekmesiyle havaların serinlediği, dinlenmiş ruh halini daha fazla hissedildiği sonbahar mevsimine girerken bu dinginliğin ve hafif serinlemiş havaların esintisini evinde de yakalamak isteyenler için evde değişiklik yapmak isteyenler için sonbahar kış trendleri ve önerileri için bu yazımızda fikirler yer alacaktır. Mobilyalardan, renklere, aksesuar ve diğer dekoratif ürünlerden aydınlatmaya kadar uzanan dekorasyon önerilerimiz.

  • Rafine Zevklerin Yansıtılması

Dekorasyon dünyasında halen devam etmekte olan yeni bir anlayış ortaya çıkmıştır. Uzak doğu felsefesinin benimsendiği ve dekorasyona yansıması halen devam etmektedir. Gelenekselliğin ve modernliğin bir arada olduğu ve doğal dokunuşlardan oluşan rafine bi,r yaklaşım su anda dekorasyon trendleri arasında yer almıştır. Gösterişten uzak, boş alanların ve ferahlığın ön planda tutulduğu bir dekorasyon   size bu sonbahar kendinizi daha özel hissettirecektir.

  • Aydınlama Öğelerinin Kullanımı

Doğal maddelerden yapılmış aydınlatma öğelerinin (pirinç, üfleme cam ve bakır ) kullanımı ve      el yapımı aydınlatma ürünleri ile evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

 

  • Vintage Mobilyalar

 

Vintage yani eski tarz mobilyaların  dekorasyonunda kullanılması evinize oldukça farklı ve hoş bir hava katacaktır.

  • Sadelik ve İşlevsellik

Minimal ve yalın bir yaklaşım,  yine günümüzde bir diğer dekorasyon trendleri arasındadır.

  • Seramik

El emeğiyle yapılmış seramik dekorasyon ürünleri ile sonbahar ve kış mevsimi için evinize alışılmadık bir tarz katabilirsiniz.

  • Mutfak

Yemek kültürünün farklılıkları ve anlayışı mutfak tasarımlarındaki yenilik ve farklılıklarda da göze çarpıyor. Hem minimal hem modern hem de işlevselliğin ön plana çıkarıldığı mobilya ve diğer dekorasyon tasarımları bu dönemde de karşımıza çıkmaktadır.

  • Banyoda Ahşap Dokunuşlar

Günümüzde kentleşmenin hızla artması, nüfusun hızla artması ve yaşam alanlarının küçülmesi banyolara da yansımıştır. İşlevselliğin ön planda tutulduğu, sıcak tonlarda kullanılacak ahşap yüzeyler, gömme rezervuarların kullanımı, göz yorgunluğu yapmayan aydınlatmalar kullanılarak banyolar daha konforlu ve fonksiyonlu tasarlanmaya başlamıştır.

  • Desenler ve Işıltılı Ayrıntılar

Eğer evinizde gösterişli bir ortam oluşturmak istiyorsanız bu son baharda desenli tekstil ürünleri ve parlak aksesuarları dozunda kullanarak çok iyi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 

09.09.2018
3.971

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp