İkinci El Eşya Kullanmak

İkinci El Eşya Kullanmak

[İkinci El Eşya Alanlar] İkinci el eşya alışverişinde her insanın motivasyonu farklıdır. Dünya geneline bakıldığında bu pazarın oldukça hareketli olduğunu görmekteyiz.

Her gün binlerce insan birçok farklı sebepten dolayı eşyalarını satmaktadır. Kimisi kullandığı masayı yenisi ile değiştirmek isterken, kimisi de eşyasının hiçbir sorunu olmamasına rağmen satmak zorunda kalabilmektedir.

Ayrıca ikinci el eşyalar ile sadece duygusal olarak ilgilenen bir kesim de mevcuttur. Tarihi değeri olan ya da artık üretilmeyen antika niteliğindeki ürünlerin pazarı da günümüzdeki insanlar tarafından oldukça rağbet görmektedir.

İkinci el eşya alanlar neden bu eşyaları tercih ettiklerini açıkladıklarında birçok faydadan söz ettiklerini görebilirsiniz. Biz de bu faydalardan en önemlilerini sizin için sıraladık.

İkinci el eşya satın almak tasarruf sağlar

İkinci el eşya kullanmak deyince akla ilk gelen şey ev ekonomisine sağladığı katkıdır. İkinci el ürünler genellikle piyasadaki sıfırlarından daha düşük bir fiyatlandırmaya tabi tutulurlar. Bu durum da cebini düşünenler için oldukça caziptir.

Çevre dostudur

Bir malın üretilmesi için kullanılan insan gücü, enerji ve doğal kaynakların özellikle de su kaynaklarının kullanım miktarı oldukça fazladır. Bu süreçte kullanılan kaynaklar içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken kaynak ise hepimizin bildiği gibi sudur. Bir ürünü üretmek için direkt ya da dolaylı şekilde kullanılan toplam su miktarına ‘suyun ayakizi’ denmektedir.

Suyumuzu kullanırken tasarruflu olmak dışında yeni bir ürün üretilirken ne kadar su harcandığını biliyor muyuz? Aslında bilinenin aksine suyu direkt olarak değil dolaylı yoldan daha çok tüketiyoruz. Suyu dolaylı olarak harcadığımız 2 ana sektör bulunmaktadır, bunlardan ilki gıda iken ikincisi de genel olarak kullandığımız eşyaların üretim sürecini kapsayan sanayi sektörüdür. Bu bağlamda ikinci el eşya alanlar kısa vadede ev ekonomilerine katkı sağlarken uzun vadede ise çevreyi korumak adına iyi bir yatırım yapmış olacaklardır.

Test edilmiştir

İkinci el eşyalar bir ya da birden çok kullanıcı tarafından test edilmiş, memnun kalınmış ve tekrar kullanıma sunulmuş ürünlerdir. İkinci el eşya alanlar kullanıcı deneyimleri hakkında yeni eşya alanlara göre daha çok bilgi sahibi olacaktır. İlk kullanıcıdan gelen ürünler uzun zaman kullanılmasına rağmen az deformasyona uğramış, yeni bir kullanıcıyı daha uzun yıllar memnun edebilecek ürünlerdir.

Geri dönüşüme katkı sağlar

İkinci el eşya alanlar geri dönüşüme sağladıkları katkı ile çevreye daha az zarar vermiş olacaklardır. Siz de değiştirmek istediğiniz eşyalarınızı bağışlayarak ya da ikinci el spot eşya alan yerler bulup uygun fiyatlara satarak geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz.

Kendi modanızı yaratmanızı sağlar

İkinci el eşya alanlar kendi modalarını özgürce yaratabilirler. Üretilen ürünlerin şekli, rengi vb. özellikleri her dönemin modasına göre ayrı şekillenmektedir. İçinde bulunduğunuz dönemin modasını beğenmiyor ve farklı tarzda eşyalar kullanmak istiyor olabilirsiniz. Örneğin mobilyalar, bu anlamda modadan en çok etkilenen ürünlerin başında gelmektedir. 2000’lerin tarzını beğenmiyor musunuz? O zaman bir an önce ikinci el eşya alan yerler keşfedin ve kendi modanızı kendiniz yaratın.

Ayrıca İkinci el beyaz eşya alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Bizi instagram‘dan takip takip edebilirsiniz. 

03.01.2021
116

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp