Kurutucu Sorunları ve Çözümleri

Kurutucu Sorunları ve Çözümleri

Çamaşır kurutucunuz arızalanırsa paniğe kapılmak kolaydır. Sundukları kolaylık ve hız için bu makinelere güveniyoruz. Bu, kısa bir süre için bile alındığında, günlük yaşamınıza zarar verebilir. Neyse ki, çoğu kurutucu sorunu kalifiye bir onarım teknisyeni tarafından çözülebilir. Yaygın kurutucu sorunları ve çözümleri hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kurutucu Isınmıyor

Kurutucunuz doğru seviyelere kadar ısınmazsa, yanlış bir ayar kadar basit bir şey suçlu olabilir. Tiftik ayarı gibi yanlışlıkla hava üfleyen bir ayarı seçmiş olabilirsiniz. Ayarları kontrol ettiğinizde durumun böyle olmadığını fark ederseniz, sorun elektronik ateşlemeden kaynaklanıyor olabilir. Bu parçaya erişim son derece zor olduğundan ve genellikle yalnızca bir teknisyenin sahip olabileceği araçlar gerektirdiğinden, bu onarım her zaman bir onarım teknisyeni tarafından yapılmalıdır.

Kurutucu Bir Elektrik Kesintisi Yaşanıyor

Bu senaryoda, ilk adım, kurutucunun çalışan bir prize takıldığından emin olmaktır. Küçük bir lamba veya mutfak aletini prize takarak prizi test edebilirsiniz. Bu öğeye güç verirse, sorunun prizde olmadığını rahatlıkla varsayabilirsiniz. Çoğu kurutucu, dahili bir termal sigorta ve kapıyı açtığınızda kurutucunun hareket etmesini önleyen bir kapı anahtarı ile üretilir. Bazen anahtar “kapalı” konumdayken kırılır. Bu, kurutucunuzun çalışmasının durmasına neden olabilir.

Kazan Dönmüyor

Kurutma makinesini çalıştırabiliyorsanız, ancak çamaşırlarınızı yıkamıyorsa, bunun nedeni bir kayış, anahtar veya motor arızası olabilir. Anahtarın veya motorun onarılması, deneyimli bir onarım teknisyenine bırakılması gereken gelişmiş kurutucu sorunları ve çözümlerdir.

Kurutucu Yüksek Sesler Çıkarıyor

Kurutucunuzun çıkardığı öğütme ve gıcırdama sesleri sadece bir rahatsızlıktan daha fazlasıdır. Genellikle, daha kötüye gitmeden önce ele alınması gereken bir sorunun göstergeleridir. Gıcırdama, gevşek bir tambur kayışının kurutucu tamburunun dışında kaymasının sonucu olabilir. Kayışı veya avara kasnağını değiştirmek bu sorunu çözecektir.

Birkaç farklı sorun, taşlama seslerine neden olabilir. Alıcı tamburun ön tarafını destekleyen aşınmış tambur destekleri veya kaymalar suçlu olabilir. Bir onarım teknisyeni, kurutucu kabininin önünü ve bölmesini kaldırarak bu parçaları değiştirecektir. Arka tarafı destekleyen tambur destek yatağı ve silindirler de bir öğütme sesine neden olabilir. Teknisyeniniz, bu öğeleri değiştirmek için kabini açıp tamburu çıkararak bu sorunu çözecektir.

11.01.2021
169

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp