Deri Mobilya Temizlemenin En İyi Yolları

Deri Mobilya Temizlemenin En İyi Yolları

Deri mobilyaların nasıl temizleneceğini ve bakımının yapılacağını öğrenmek için yazımızdaki talimatları kullanın, böylece bir sonraki satın alma işleminizi tamamen güvenle yapabilirsiniz. Günümüzde çoğu deri mobilyalar kolay kolay kirlenmemektedir. Ancak bu temizlemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu ipuçları kullanarak yüzeyi temizlemekten çekinmeyin.

  • Malzemeyi nasıl etkileyeceğini belirlemek için her zaman önce gizli bir alanda herhangi bir temizleme yöntemini deneyin.
  • Küçük noktalar ve dökülmeler için, fazla sıvıyı temiz, emici bir bez veya süngerle hemen silin. Gerekirse, temiz ılık suyla hafifçe nemlendirilmiş yumuşak bir bez kullanın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Su kullanılıyorsa, lekenin oluştuğu tüm alanı temizleyin.
  • Temizleme çözücüleri, mobilya cilası, yağlar, vernik, aşındırıcı temizleyiciler veya amonyaklı su kullanmayın.
  • Yağ veya gres lekeleri için fazlalıkları temiz ve kuru bir bezle silin ve ardından rahat bırakın. Kısa bir süre sonra leke deriye dağılmalıdır. Ayrıca üzerine karbonat veya mısır nişastası serpmeyi de deneyebilirsiniz. Gece boyunca oturmasına izin verin, sonra silin veya vakumlayın. Bu işe yaramazsa, alkolü ovalamayı deneyin. Lekeyi çıkardıktan sonra bir deri temizleyici kremi uygulayın.

Deri Eşyalar Nasıl Temizlenir?

Yukarıda özetlenen deri temizleme ipuçları çoğu deri mobilya ve giysi için geçerlidir, ancak belirli türdeki ürünler bazen özel temizleme teknikleri gerektirir. Örneğin deri bir kanepeyi temizleme adımları, deri botları temizlemek için en iyi teknikten farklı olacaktır. Deri mobilya ve aksesuarların nasıl temizleneceğini öğrenmek için bu öğeye özel talimatları kullanın.

Deri Kanepe veya Sandalye Nasıl Temizlenir?

Normal kullanım koşullarında, deri mobilyaları temizlemek için aralıklarda veya dipte düzenli olarak toz alma ve vakumlama yeterlidir. Deri koltuğunuzu veya sandalyenizi suyla zar zor nemlendirilmiş mikrofiber bir bezle temizleyin. Minderleri sert kıllı bir döşeme fırçasıyla vakumlayın. Çatlamayı önlemek ve daha uzun süre iyi görünmesini sağlamak için her 6-12 ayda bir iyi bir deri kremi kullanılması önerilir. Deri koltuğunuzun görünümünü korumak için mobilyalarınızı güneşten ve doğrudan ışıktan koruyun. Herhangi bir döşeme malzemesi gibi deri de güneşe maruz kaldığında bir dereceye kadar solabilir.

08.02.2021
115

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp