Klima Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Klima Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bir ev sahibi olarak klima sisteminiz, eviniz için yapacağınız en önemli yatırımlardan biridir, ancak aynı zamanda en pahalı yatırımlardan biridir, bu nedenle onu korumak için küçük çabalar sarf etmeniz çok önemlidir.

Hava Filtrenizi Ayda Bir Değiştirin

Klima sisteminizdeki hava filtresini düzenli olarak değiştirmek, muhtemelen klimanızı korumak için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Neyse ki, aynı zamanda en kolay olanlardan biridir ve sadece birkaç dakika içinde yapılabilir.

Bir hava filtresi, kepek, kir ve toz gibi partiküllerin evinizin odalarına girmesini engelleme işlevi görür, ancak bir hava filtresi yalnızca temizse ve fazla partikül madde ile tıkanmamışsa verimli bir şekilde çalışabilir. Hava filtreleri verimli çalışamayacak kadar kirli olduğunda, yalnızca klimanıza aşırı yük binmekle kalmaz, aynı zamanda evinizdeki hava kalitesini de bozabilir.

Bobinleri Temiz Tutun

Klima serpantinleri, soğutucu akışkanın ısıyı emmesine ve evinizi soğutmasına yardımcı olan klima sisteminizin önemli bir bileşenidir. Zamanla bobinler, emebilecekleri ısı miktarını azaltan kir ile yalıtılır. Sonuç olarak, klima sisteminizin evinizi soğutmak için daha fazla çalışması gerekir.

Klimanız gereksiz baskı uygulamaktan kaçınmak için, bobinleri temiz tuttuğunuzdan emin olun. Bunu yapmanın pek çok yolu vardır, ancak kondenser ünitesi (dış mekan bileşeni) etrafındaki alanı herhangi bir kirden temizleyerek başlamanızı öneririz.

Yoğuşma Tahliyesini İnceleyin

Yoğuşma suyu tahliyesi, sistem içinde oluşan yoğuşmanın dışarıya tahliyesine izin verdiği için herhangi bir klima sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Zamanla yoğuşma suyu tahliyesi tıkanabilir ve sonuç olarak tahliyeyi engelleyebilir.

Klima bakımını yapmak ve verimli bir şekilde çalıştığından emin olmak için, düzenli aralıklarla yoğuşma suyu tahliyesinin suyu düzgün bir şekilde boşalttığını kontrol edin ve suyun düzgün şekilde tahliye olmadığını fark ederseniz, tıkanıklığı açın veya klima tekili servisini arayın.

Profesyonel Bir Bakım Randevusu Alın

Çalışmak ve ailenizle ilgilenmek ve diğer günlük sorumluluklar arasında, endişelenmeniz gereken son şey klima sisteminizle ilgilenmektir. Klima sisteminiz için teknik servisi arayın.

18.01.2021
144

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp