Çamaşır Makinesi Neden İçinde Su Bırakır?

Çamaşır Makinesi Neden İçinde Su Bırakır?

Çamaşır makinenizi açıp giysilerinizin sırılsıklam olduğunu ve bir su birikintisine oturduğunu görmek çok rahatsız edici olabilir. Bu sadece giysilerinizi kuruturken sorunlara neden olmakla kalmaz, aynı zamanda bu oturma suyu, giysiler çabuk çıkarılmazsa küf kokusuna da yol açabilir. Biriken su, çamaşır makinesinin döngü sırasında düzgün şekilde boşaltılamamasının bir sonucudur ve bunun meydana gelmesinin birkaç nedeni vardır.

Tahliye Hortumunuz Bozuk

Tahliye hortumunuz tıkanmamış olsa bile, bu, oturduğunuz su sorunlarınızdan sorumlu olmadığı anlamına gelmez. Kötü bir hortumun sorunlara neden olması için ayrılması veya kırılmasına gerek yoktur. Hortumunuzda çok fazla dönüş ve bükülme varsa, suyun düzgün şekilde tahliye edilmesini engelleyebilir. Hortumunuzu kontrol edin ve tümünün karışık olup olmadığına bakın. Hortumunuz tamamen bükülmüş gibi görünüyorsa, suyun serbestçe akmasına ve küveti boşaltmasına izin vermek için biraz zaman ayırarak düzeltin ve kıvrımları giderin.

Yavaş Drenaj

Yıkarken çamaşır makinenizin içine bir göz atın ve suyun gerçekten küvetten akıp akmadığını görün. Suyun sihirli bir şekilde yeniden ortaya çıkmadan önce kaybolduğunu görürseniz, bu yavaş bir akışın işaretidir. Yavaş bir tahliye, genellikle kısmen tıkanmış bir tahliyeden veya hortumunuzun küvetin çok uzağına yerleştirilmesinden kaynaklanır.

Su Olması Kalmasını Önlemek

Çoğu durumda, çamaşır makinesinde su olması kalması kanalizasyona takılan ve tıkanmaya neden olan bir giysi parçası neden olur. En belirgin suçlular çoraplar ve iç çamaşırlarıdır. Bu küçük parçalar, iç ve dış küvet arasında kolayca kayabilir ve gidere çekilebilir. Pek çok yıkayıcı modelinin ön tarafında, yıkayıcınızı manuel olarak boşaltmanıza ve herhangi bir engeli çıkarmanıza olanak veren bir erişim paneli bulunur. Tüm çoraplarınızı, iç çamaşırlarınızı ve daha küçük eşyalarınızı fileli bir yıkama torbasına koyarak da bu sorunu önleyebilirsiniz. Bu yine de küçük eşyalarınızın iyice yıkanmasına izin verecek, ancak gidere çekilmesi ve tıkanmaya neden olması önlenecektir. Çoğumuz çamaşırhanede çorap yiyen bir canavarı düşünsek de, tuhaf bir çorabın eksik olduğunu fark ederseniz, sorunu görmezden gelmeyin ve çamaşır makinenizin küvetinde veya giderinde etrafa bir göz atın.

Çamaşır makineniz tamamen boşalmadığında, giysileriniz çok fazla su tutacak, kuruma sorunları, kokular ve küf sorunları yaratacaktır. Kalan suyu görmezden gelmeyin ve sorunun kendi kendine düzeleceğini varsaymayın, gelecekteki sorunları önlemek için altta yatan sorunu araştırın.

11.04.2021
124

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp