Bu Eşyaları Sakın Çamaşır Makinesine Koymayın!

Bu Eşyaları Sakın Çamaşır Makinesine Koymayın!

Günlük hayatınızın telaşlı temposuna kendinizi kaptırmak ve makinelere verebilecekleri zararları düşünmeden çamaşır makinenize veya kurutucunuza gelişigüzel bir şekilde çamaşır atmak kolaydır. Teknoloji, cihaz tasarımında ilerlemelerin yolunu açmış olsa da, makineler hala hasar görmeye ve hatta tamamen yok olmaya karşı savunmasızdır. Çamaşır makinesini korumak ve uzun süre çalışmasına yardımcı olmak için çamaşır makinasına ve kurutucuya ne koymamanız gerektiğiyle ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Madeni Paralar

Bu küçük parçalar, çamaşır makinenizde büyük sorunlara neden olabilir. İçine takılırlarsa tahliye borusundaki su akışını engelleyebilir, tahliye pompasındaki kanatlara ve hatta önden yüklemeli çamaşır makinesindeki cama zarar verebilirler. Hepsinden kötüsü, dış tankı delip tambura zarar verebilirler. Tüm sorunları halletmek için bir cihaz onarım firmasını aramanız gerekir. Almaları gereken önlemler, bu sorunların hangileriyle karşılaştığınıza bağlıdır.

Anahtarlar

Anahtarlarınızı yıkamadan önce pantolon cebinden çıkarmayı ihmal ederseniz, çamaşır makinenizin tamburu zarar görebilir. Anahtarlar, tambur üzerinde gerçekten bir numara yapabilir ve çamaşır makinesinin içini çizebilir. Tambur hasar görmüşse, değiştirilmesi bir onarım teknisyeninin servisini gerektirir. Değiştirmek, özel araçlar gerektirebilecek ve kesinlikle bir profesyonelin keskin gözünün bir aceminin kolayca gözden kaçırabileceği kritik ayrıntıları tespit etmesini gerektiren zor bir düzeltmedir.

Çok Fazla Çamaşır

Bu noktada başınızı kaşıyor ve giysilerin çamaşır makinenize nasıl zarar verebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Sorunlara neden olabilecek kıyafet sayısıdır. İçine aşırı miktarda sıkışma, makinenin süspansiyonunu ve yataklarını bozabilir. Bu parçaların değiştirilmesi bir profesyonelin yetenekli ellerine bırakılmalıdır.

Kauçuk, Köpük ve Plastik Malzemeler

Daha önce de belirtildiği gibi, kauçuk çamaşır makinenize zarar verebilir. Ancak kurutucunuzda yangına da neden olabilir. Köpük ve plastik aynı riski taşır. Bu malzemeler söz konusu olduğunda, yapacağınız en iyi şey tedbirli olmak ve kuruması için asmaktır. Bu nedenle kauçuk, köpük ve plastik malzemeler kesinlikle kurutucuya koymayın.

Hayvan Tüyleri

Evcil hayvanınız ailenin bir parçasıdır ve hayatınızın önemli bir parçasıdır. Ne yazık ki tüyleri, çamaşır makinenizdeki tahliye borularını tıkayarak ve yıkama silindirinin kenarlarına yapışarak çamaşır makinenizi ve kurutucunuzu büyük ölçüde etkileyebilir. Kimyasal çözümler, drenaj borusundaki önemli tıkanıklıkları gidermeyecektir.

09.01.2021
123

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp