Buzdolabınızın Ömrünü Uzatacak Üç Bakım İpucu

Buzdolabınızın Ömrünü Uzatacak Üç Bakım İpucu

Buzdolabı, mutfağınızın tamamında en çok beğenilen ancak bakımı en az olan cihazdır. Bunu, 24 saat tam çalışma modunda olması ve kapılarının düzenli olarak açılıp kapanmasıyla birleştirin ve erken kırılmaya eğilimli pahalı bir cihazınız var. Maalesef düzenli olarak erken bozulan buzdolapları görüyoruz ve buzdolabınızı aynı kaderden kurtarmak istiyoruz. Aşağıda, mümkün olan en uzun süre boyunca en iyi şekilde yararlanabilmeniz için üç buzdolabı bakım ipucumuz bulunmaktadır.

Kondansatörü Temiz Tutun

Genellikle buzdolabının arkasında veya altında bulunan kondansatör bobinleri toz, kir, döküntü ve evcil hayvan tüyü toplar. Kirlendiğinde, buzdolabınızın ısıyı buzdolabının içinden dışarı atmak için daha fazla çalışması gerekir, bu da ünitenizi normalden daha uzun süre ve kompresörün normalden daha sıcak çalışmasına neden olur.

Yılda iki kez buzdolabınızı duvardan uzaklaştırın, fişini çekin ve ardından süpürgenizi fırça eki ile bobinlerin üzerinden geçirin. Buzdolabınızı yılın daha sıcak aylarında fazla mesai yapmaktan kurtarmak için bunu yazın gelmeden hemen önce yapmanız en iyisidir.

Kapı Contalarını Test Edin

Gevşek kapı contaları, buzdolabınızın içindeki soğuk havanın dışarı sızmasına izin vererek enerji israfına neden olur ve buzdolabınızı işleri serin tutmak için daha fazla çalışmaya zorlar.

Bobinleri temizlerken, contaları temizlemek için birkaç dakika ayırın. Su ve karbonat içeren bir diş fırçası işe yarar. Ayrıca, bir kağıt parçası alıp kapıyı kapatarak, kağıdın yarısı buzdolabında ve yarısı dışarıda kalacak şekilde kapı contalarını periyodik olarak test etmenizi öneririz. Kağıdı kolayca çıkarabiliyorsanız, bir buzdolabı teknisyeninin incelemesinin zamanı gelmiş olabilir.

Dolu Bir Buzdolabından Vazgeçin

Buzdolabınız, iç sıcaklığı soğuk tutmak için termal kütle kullanarak çalışır. Soğuk içecekler ve yiyecekler ılık havayı emmeye yardımcı olarak buzdolabınızın soğuk sıcaklığını korumak için yapması gereken iş miktarını azaltır.

Bununla birlikte, buzdolabınızın raflarını, depolarını ve kapısını aşırı yüklememek de aynı derecede önemlidir. Bu sadece buzdolabının bu parçalarına zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda contasında bazı ciddi hasara neden olabilir.

14.02.2021
114

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp