Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bulaşık Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir bulaşık makinesi satın almak oldukça heyecan verici olabilir. Herhangi bir mağazaya bakın, daha modern görünen ve özelliklerle dolu birçok bulaşık makinesi modeliyle karşılaşacaksınız. Aynı eski bulaşık makinesini yıllardır kullanıyorsanız, yeni bir bulaşık makinesi satın almak önemli bir yükseltmedir. Günümüz modern bulaşık makineleri, önceki modellere göre daha fazla işleve sahiptir ve su ve enerji açısından daha verimlidir, bu da temizlik sürecini hızlandırmaya ve elektrik faturanızı düşürmeye yardımcı olabilir.

Ama soru şu ki, en iyi bulaşık makinesini nasıl seçersiniz? Karışıklıktan kurtulmaya yardımcı olmak için araştırmayı sizin için yaptık. İşte size bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak bir bulaşık makinesi satın alırken dikkat etmeniz gerekenler;

Temizleme Performansı

Bir bulaşık makinesinin fiyat etiketi her zaman daha iyi bir temizleme performansıyla ilişkili değildir. Fiyatına bakmak yerine bulaşık makinesinin özelliklerine daha fazla dikkat etmelisiniz. Bazı bulaşık makinelerinde cam eşyalar ve spor şişeleri daha etkili bir şekilde temizleyen konsantre bir yıkama döngüsü bulunurken, diğerlerinde yiyecek parçacıklarını ve kalıntıları çıkarmak için güçlü bir su akışıyla bulaşıkları patlatan bir güç döngüsü bulunur. Bazı makinelerde, fazla yıkama kalıntılarını gideren ve Sağlık kurallarını karşılamak için sıcak sanitasyon suyunu iyice püskürterek öğeleri temiz bırakan durulama destek pompaları bulunur.

Durulama Performansı

Bulaşık makinesi alırken aramanız gereken en önemli şeylerden biri durulama performansıdır. Bulaşık makinesi, bulaşıklarınızı dezenfekte etmek için en az 82 derece suyla ve su lekelerinin oluşmasını önlemek için parlatıcıyla etkili bir şekilde durulamalıdır. Durulama kollarının ya gelen su basıncıyla serbestçe dönmesi gerekir ya da basınç düşükse, yerleşik bir su durulama destek pompası vardır.

Döngüler ve Seçenekler

Birçok bulaşık makinesi şirketi, tüketicileri modellerini satın almaya ikna etmek için mümkün olduğu kadar çok özelliği bir araya getiriyor. Ancak daha fazla özellik, daha iyi bir bulaşık makinesi anlamına gelmez, bu nedenle bazen daha basit kontrollere ve daha modern bir döngü seçeneğine sahip bir bulaşık makinesi satın almanızı öneririz. Diğer durumlarda bulaşıklarınız için en iyi yıkama süresini seçmek için birden fazla seçeneğe sahip bulaşık makineleri gerekir. Durumunuza bağlı olarak, düşük basınçlı yıkama başlatma – cam eşyalar veya tencere fırçalama için uzun yıkama süreleri gibi özellikler gereklidir. Ancak, bulaşık makinesi seçerken genellikle basitlik çok önemlidir, bu nedenle satın aldığınız modelin kullanımının kolay olduğundan emin olun.

Bulaşık Makinesi Kapasitesi

Bulaşık makinesi modelleri boyut ve bulaşık makinesi kapasitesine göre farklılık göstererek, temizlik uygulamalarınız için doğru olanı seçmeniz çok önemlidir. Çoğu bulaşık makinesinin 300 mm yükseklik sınırlaması ve 1, 2 veya 3 dakikalık yıkama döngüsü olan 500 mm’lik bir raf boyutu vardır. Bulaşık makinesi satın alırken bulunduğunuz yerin büyüklüğünü ve temizlik gereksinimlerinizi dikkate alın.

04.02.2021
148

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp