Siyah ve Koyu Giysilerin Solmasını Nasıl Önleyebilirim?

Siyah ve Koyu Giysilerin Solmasını Nasıl Önleyebilirim?

Koyu ve siyah giysilerin nasıl yıkanacağını öğrenmek, daha açık renkli giysileri renk aktarımından korurken canlı kalmalarına yardımcı olacaktır. Gardırobunuzun taze görünmesini istiyorsanız, siyah ve koyu renkli giysilerin solmaması için bilmeniz gereken adımlar vardır. Bu yazıda basit adımlar, giysilerinizi en iyi şekilde görünmeleri için korumaya yönelik uzun bir yol kat edebilir.

Giysi Etiketlerini Okuyarak Solmayı Önlemeye Nasıl Yardımcı Olunur?

Her giysinin kendine özgü ihtiyaçları vardır. Siyah kotu veya mor gömleği çamaşır makinesine atmadan önce etikete bir bakın ve kumaş bakım talimatlarını okuyun. Kumaşlar, kırılma ve giysinin elyafında meydana gelen küçük yırtıklar nedeniyle soluyor. Bu yırtıklar elyaf uçlarını açığa çıkararak soluk bir görünüme neden oluyor.

Bu normal bir süreçtir, ancak giysilerinize düzgün bir şekilde bakmak, bu liflerin daha uzun süre bozulmadan kalmasına yardımcı olabilir. Çamaşır makinesine çamaşır atmadan önce, normal mi yoksa hassas bir döngüye mi ihtiyaç duyduklarını öğrenmek için zaman ayırın. Hassas döngüler daha kısa ve daha yumuşaktır, bu da onları koyu veya siyah giysilerin yanı sıra daha yumuşak, daha ince kumaşları yıkamak için iyi bir seçenek haline getirir.

Uygun Yıkama Yönergelerine Uyarak Giysilerin Solmasını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Giysilerinizin çamaşır makinenizin içinde nasıl hareket ettiğini kontrol edemezken, sevdiğiniz eşyalara ekstra özen göstermek için adımlar atabilirsiniz.

  • Tüm kıyafetleri ters çevirin ve fermuarların, düğmelerin ve diğer bağlantı elemanlarının giysilere sürtünmesini ve liflere zarar vermesini önlemeye yardımcı olmak için dikkat edin.
  • Yükünüzün boyutunu yakından izleyin – çamaşır makinesini aşırı doldurmak, yalnızca daha fazla çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda giysilerin birbirine daha sık sürtünmesine de neden olur.
  • Deterjan seçiminiz de bir fark yaratabilir. İhtiyacınız olandan daha fazla deterjan kullanmak, giysiler üzerinde kalıntı bırakabilir, renkleri görsel olarak solabilir ve daha fazla kir çekebilir.
  • Mümkün olduğunca soğuk suyla yıkamayı seçin, çünkü sıcak su giysi liflerini zorlayabilir.
  • Bu sıvı, giysi liflerini kaplayacağı ve sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olacağı için bir yumuşatıcı kullanmayı düşünün.
02.03.2021
109

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp