Salonunuzu Daha Şık Gösterecek Öneriler

Salonunuzu Daha Şık Gösterecek Öneriler

Herkes yaşadığı evin güzel ve ferah bir görünümde olmasını ister. Salon kullanımı sadece yemek değil ailenin bir araya çoğunlukla toplandığı uzun vakit geçirdiği ve misafirlerin ağırlandığı yegane ortamlardır. zamanın oldukça fazla geçirildiği salonlarımızın kullanım sırasında şık olması kadar rahat ve konforlu olması da önemlidir. Salon dekorasyonu için aşağıda vereceğimiz ufak önerilerle evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Dekorasyon yapılırken hem şıklık hem de rahatlık ön planda tutulacak şekilde dekore edilmesi ortaya daha güzel görüntülerin çıkmasını sağlayacaktır.

Koltuk Seçimi

Bir salonu ve dekorasyon tarzını yansıtan en büyük parçalardan biri de koltuk ya da mobilyalardır. Bu noktada koltuk seçimi yapılırken salonun genişliği ve biçimine uygun bir koltuk seçilmesi salonunuzu daha güzel gösterecektir. Seçeceğiniz koltuk salonun düzenini bozmayacak şekilde olmalıdır. Odaya girişte kapının karşısında koltukların ya da televizyon ünitesinin bulunması salonunuzu daha dar ve küçük gösterecektir. Salonunuzun daha ferah ve aydınlık olmasını istiyorsanız duvarlardan, koltuklara ve mobilyalara kadar açık renler ve tonlar tercih edilmesi gerekir.

Renkler

Salon dekorasyonunda mobilyalar ve koltukların doğru kullanılmasının yanında doğru renk ve doğru tonların kullanılması da oldukça önemlidir. Burada kullanılacak renk seçimi hem mobilyalar, hem duvar rengi ve dekorasyonu içinde geçerlidir. Renklerin bir biriyle uyumu salonunuzu her zaman daha güzel ve ferah gözükmesini sağlayacaktır.

Mobilya Seçimi

Salonunuzu tamamlayacak renk ve koltukların seçiminin yanında diğer tamamlayıcı mobilyaların seçimi de salonun büyüklüğü renk tonlarına uygun olmalıdır. Küçük bir salonunuz var ise ortada cam bir sehpa kullanılması salonunuzu daha büyük gösterir.

Aksesuar

Salonunuzda kullanacağınız aksesuar ve küçük dokunuşlar salonunuzun havasını değiştirecek ürünlerdir. Eğer beyaz tonlarda bir salonunuz var ise renklendirmek daha doğru olacaktır.

Aksesuar kullanımı salonu daha güzel ve şık gösterecekken gereğinden fazla aksesuar ve eşya kalabalık ve rahatsız edici gösterebilir.  Eşyaları minimal ve az kullanımı salonunuzu daha geniş ve ferah gösterecek ve salonunuzun düzenli tutulmasında daha faydalı olacaktır.

Klasik Mobilyalar

Günümüzde hala çok tercih edilen klasik mobilyalar özellikle büyük ve geniş salonlar için tercih edilmesi daha uygun olur.  Klasik mobilyalarda el emeği daha fazla olduğundan dekorasyonda kişiler tercih edilebilir. Klasik mobilyalar halen günümüzde üretilmektedir. Ancak uygun bütçelerde ikinci el eşya satan yerlerden iyi durumda olan mobilyalar kullanılabilir.

Perde ve Kumaş Seçimi

Sizin zevkinize uygun kumaşlarla hem mobilyalarda hem aksesuarlarda, perdelerde beğeneceğiniz desenler kullanılarak salonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Tavanları daha alçak olan evlerde özellikle salonunuzu daha geniş göstermek için salon dekorasyonunda tavanlarınızı daha yüksek gösteren tavandan yere kadar uzanan perdeleri tercih edebilirsiniz.

Salonunuzu Daha Geniş Göstermek İçin

Özellikle dar ve basık salonlarda acık renk ve açık tonlu mobilyalar, duvar ve perdeler, desensiz düz kumaşların kullanımı ve büyük duvar aynaları ile salonunuz çok daha geniş gözükecektir. Bunun yanında gereksiz eşyaların ortada gözükmemesi, çok eşya ve aksesuar olmaması aynı şekilde daha ferah bir salon dekorasyonu için temel alabilirsiniz.

Bu önerilerin dışında salonda aydınlatmada kullanılan çok büyük avizeler salonunuzu daha basık ve daha alçak görünmesine neden olabilir. Ufak ve kısa avizeler salonunuzu tam tersi daha geniş ve yüksek tavanlı gösterir.

Duvarla paralel olarak yerleştirilmiş mobilyalar salonunuzun ortada kalan alanın daha geniş ve açık olmasını sağlayacaktır.

Yine odanızı daha geniş göstermek için daha geniş halılar tercih edebilirsiniz. halının sade, düz, ya da daha az desenli olması yine salonunuzu daha geniş ve ferah gösterecektir.

 

17.07.2018
4.358

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp