Arızalı Beyaz Eşya Nasıl Değerlendirilir?

Arızalı Beyaz Eşya Nasıl Değerlendirilir?

Hemen hemen herkesin kabul edeceği gibi beyaz eşya şans işidir. Başkası markalı bir beyaz eşya alır yıllarca bozulana kadar kullanır hiçbir şey olmaz sizler alırsınız tamirciyle ahbap olursunuz. Bu nedenle sizce beyaz eşya gerçekten şans işi mi? Bizlere kalırsa kesin bir şey söylememiz doğru olmaz ama sorunlu, arızalı beyaz eşya nasıl değerlendirilir sorusuna bildiklerimizi sizlere aktaracağız.

Yukarıda da açıkladığımız gibi çok veya az kullandığınız beyaz eşyalar artık sorun vermeye başlayan, elden çıkarılması gereken beyaz eşyalara ne yapılır, arızalı beyaz eşyalar kimlere satılır, spotçular arızalı beyaz eşya alır mı gibi soruların hepsini bu yazıda bahsedeceğiz. Yıllardır ikinci el veya sıfır beyaz eşya, çamaşır makinesi, buzdolabı, kurutma makinesi, kombi, klima, bulaşık makinesi gibi ürünler aldığımız için sürekli bu tarz sorular ile muhatap olmaktayız. Bizlerde bir yazı hazırlayarak sizlere doğru bir şekilde bilgilendirmek istedik.

Arızalı Beyaz Eşya Alanlar

Bozuk yani arızalı beyaz eşya alan yerler genellikle hurdacılar ve tamirciler olur. Bosch, Arçelik, Beko, Siemens, Vestel gibi markaların yetkili servisleri değil de şahısların işlettikleri özel servisler ile iletişime geçerek bu tür ürünleri satabilirsiniz. İkinci el beyaz eşya alanlar bu tür ürünleri almayı pek tercih etmemektedir.

Bir diğer seçenek hurdacılar, hurda eşya alanlarla iletişime geçebilirsiniz. Mahalle arasında boş arsa varsa yığınla metal toplayan kişilerden bahsetmekteyiz. Ancak bu kişiler eşyaları yerinden gelip almamaktadır, eşyaları sizlerin götürmeniz gerekir ki bu da zahmetlidir. Kapınızdan geçen el arabası ile hurda, eski eşyalar toplayan kişilere de arızalı ürünleri satın almaktadır. Üstelik el arabasıyla hurda toplayanlar evinizden eşyayı kendisi alır, sizlerde taşıma ile uğraşmazsınız.

Bozuk Beyaz Eşya Nasıl Değerlendirilir?

Tamir edilmesi gereken, artık işlevini kaybetmiş bozuk beyaz eşya parçaları veya içerisindeki metaller alınır. Hangi marka, model olursa olsun tüm beyaz eşyalar genelde aynı sistemle çalışır. Dış kasası farklı olsa da iç aksamları birbirleri ile aynıdır. Tamirci veya hurdacı arızalı beyaz eşyayı yedek parça amacıyla kullanabilir bu da bir nevi geri dönüşüm sayılabilir.

İkinci El Beyaz Eşya Alanlar

İkinci elci, spotçu beyaz eşya alan firmalar arızalı, sorunlu beyaz eşya alır mı? Emek Spot olarak yıllardır bu sektörde hizmet vermekteyiz, müşterilerimizden bu tarz gelen talepleri maalesef olumsuz değerlendirmekteyiz. Çünkü sizlerden aldığımız ürünler dükkanımızda başkalarına satmaktayız. İnsanlara orijinal, sorunsuz ürünler satmaktayız. Arızalı beyaz eşya alanlar bu ürünleri tamir etirip sattıkları için zaman içerisinde aynı arızayı tekrarlatabilir. Bizler müşterilerimize bu tarz sıkıntı yaşatmaktansa hiç satmamayı tercih etmekteyiz.

Arızalı beyaz eşya nasıl değerlendirilir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Spotçular arızalı beyaz eşyalar satın alır mı, ikinci el eşya alan yerler arızal ürünleri alır mı derseniz cevabı hayır olacaktır. Eğer ikinci el veya sıfır el buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırın, televizyon, kurutma makinesi satmak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp