Mikrodalgaya Hangi Kaplar Konur?

Mikrodalgaya Hangi Kaplar Konur?

Mikrodalgaya koymanız gereken tek şeyin yiyecekler, sıvılar ve gıdayla uyumlu kaplar olduğunu söylemeye gerek yok, ancak bazen bir şeyin gerçekten mikrodalga güvenli olup olmadığını belirlemek zor olabilir. Bu yazıda, hangi ürünlerin mikrodalga dostu olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Mikrodalgaya Cam Koyabilir Misiniz?

Cam ve seramik kaplar genellikle mikrodalgada kullanmak için güvenlidir – istisnalar arasında kristal ve bazı el yapımı çömlekler bulunur. Cam veya seramik tabaklar, kaseler, bardaklar, kupalar, karıştırma kaseleri veya fırın kapları söz konusu olduğunda, metalik boya veya kakma içermediği sürece temiz olmalısınız.

Kağıt Tabakları Mikrodalgaya Konur Mu?

Düz kağıt tabaklar mikrodalgada işlenebilir, ancak bazı tek kullanımlık sofra takımları aslında ince bir plastik katmanla kaplanmıştır. Bir kağıt tabak veya kaseyi mikrodalgada karıştırmadan önce, mikrodalgaya uygun olarak açıkça işaretlendiğinden emin olun.

Kağıt Havlular Mikrodalgaya Konur Mu?

Kağıt havluların çoğu mikrodalgada güvenlidir. Aslında, pişirme veya ısıtma sırasında tükürmemeleri için bazı yiyecekleri örtmek için bir kağıt havlu kullanabilirsiniz. Mikrodalgada kağıt havlu kullanırsanız, daha kısa aralıklar kullanmak en iyisidir, böylece hem yiyeceği hem de kağıdı daha sık kontrol edebilirsiniz. Geri dönüştürülmüş kağıt havlular, baskılı kağıt havlular potansiyel bir güvenlik tehlikesi oluşturdukları için kullanılmamalıdır.

Strafor Mikrodalgaya Konur Mu?

Mikrodalgaya uygun bazı strafor türleri vardır, ancak bu şekilde etiketlenmeleri gerekir. Bir etiket görmüyorsanız veya ne tür bir strafor kullandığınızdan emin değilseniz, onu mikrodalgadan uzak tutmak en iyisidir.

Paslanmaz Çelik veya Alüminyum Folyoyu Mikrodalgada Tutabilir Misiniz?

Mikrodalga fırına asla ne girmemeli? Çelik, demir, bakır veya diğer sert metallerden yapılmış veya içeren her şey. Metal yüzeyler mikrodalgaları yansıtır, bu da cihazın içindeki ısıyı artırır ve yangına neden olabilir. Artıkları metal bir kapta saklıyorsanız, yiyeceği çıkarın ve bunun yerine mikrodalgada güvenli bir kaba koyun.

Alüminyum folyo söz konusu olduğunda işler karmaşıklaşabilir. Teknik olarak folyo mikrodalgayla işlenebilir, ancak yüzeyinin olabildiğince düz kalması gerekir. Kırışıklıklar veya buruşuk folyo, kıvılcım atmasına neden olabilir – yani, elektrik kıvılcımlarının folyonun yüzeyinde fışkırmasına, mikrodalgaya zarar verme veya yangına neden olabilir.

20.03.2021
162

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp