Çamaşır Makinesinde Kot Nasıl Yıkanır?

Çamaşır Makinesinde Kot Nasıl Yıkanır?

İster bahçe işi yaparken ister arkadaşlarınızla dışarıda eğlenceli bir gecede giyiyor olun, doğru kot pantolon hemen hemen herkesin sahip olması gereken bir şeydir. Denim dayanıklı bir kumaş olarak bilinirken, uzun süre dayanması ve harika görünmesi için uygun şekilde bakımının yapılması önemlidir. Yazımızda, mavi kot pantolonun yanı sıra siyah kot pantolon, beyaz kot pantolon ve yeni satın aldığınızda ne yapmanız gerektiği hakkında temel bilgileri aktaracağız.

Kotları Çamaşır Makinesinde Nasıl Yıkanır ve Kurutulur?

Bir zamanlar temel, dayanıklı iş kıyafetleri olarak kabul edilen kotlar, artık çok çeşitli stil ve renk seçeneklerine sahip. Kotları yıkamadan veya kurutmadan önce her zaman bakım talimatlarınızı kontrol etmelisiniz, ancak tüm kot türleri için geçerli olan birkaç basit adım vardır.

  1. Her şeyi nazik tutun: Denim sert bir kumaş gibi görünebilir, ancak bu ağır bir yıkama programı seçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, hassas veya yumuşak bir program seçin. Kotlarınız mavi veya siyahsa, özellikle koyu renkli çamaşırlar için üretilmiş hafif bir deterjan tercih edin.
  2. Ters çevirin: Kotu ters çevirmek, kotun dışındaki liflerin sürtünmeden ve deterjana doğrudan maruz kalmadan korunmasına yardımcı olarak solmayı önlemeye yardımcı olur. Bununla birlikte, kotların, özellikle yeniyse, boyayı akıtması nadir değildir. Kotlarınızı çamaşırlara atmadan önce, ilk başta ayrı yıkamanız gerekip gerekmediğini görmek için bakım talimatlarını okuyun. Kotlarınızı başka giysilerle yıkamanız gerekiyorsa, bunları benzer renkli kot pantolon veya giysilerle yıkamaya çalışın.
  3. Kurutucuya Koymayın: Isı, kotu çekebilir, solabilir veya sararabilir ve ayrıca spandeks veya likra içeren denim kumaşlara zarar verebilir. Kotları kurutmanın en iyi yolu, onları havada kurumaya bırakmaktır. Bir kurutucu kullanmanız gerekiyorsa, düşük veya sıfır bir ısıtma döngüsü seçin ve kotlarınızı yuvarlamak için kurutucu toplar kullanın. Kotları hala hafif nemliyken çıkarın, ardından ve kurumasını bitirmek için asın.

Kotları Ne Sıklıkla Yıkamalısınız?

Kotlarınızı ağır işlerde (inşaat veya peyzaj gibi) kullanıyorsanız veya sıcak, nemli havada sık sık kot pantolon giyiyorsanız, muhtemelen kotlarınızı daha sık yıkamak isteyeceksiniz. İş veya günlük geziler için kot pantolonlar giyerseniz, kotlarınızı muhtemelen daha az yıkayabilirsiniz.

24.02.2021
99

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp