Çamaşır Makinesi Hataları

Çamaşır Makinesi Hataları

Çoğumuz çamaşırları en sıkıcı işlerden biri olarak görüyoruz. Bu görevin üstesinden gelmek için, hepsini makineye atmaktan titiz ayırıcıya kadar belirgin şekilde farklı yaklaşımlar olsa da, herkesi etkileyebilecek bazı yaygın çamaşır yıkama hataları vardır.

Çok Fazla Çamaşır Deterjanı

Daha fazla deterjanın daha temiz giysilerle sonuçlanacağını düşünebilirsiniz. Ne yazık ki, bu yaygın bir hatadır ve çamaşırhane sorunları yaratabilir. İnsanların tipik olarak çok fazla çamaşır deterjanı kullandıklarını, bunun da cihaz sorunlarına ve kirli giysilere yol açabileceğini detaylandırdı. Geçmişte, iyi bir kural, deterjan dolu bir kapağın tam bir çamaşır yükü için doğru miktar olduğuydu. Günümüzde modern cihazlar daha verimlidir ve deterjan çok daha konsantredir. Bu, çözülmesi için daha az su olduğu anlamına gelir ve bu da çamaşırlar üzerinde tortu veya lekelenmeye, yanlış boşaltmaya ve hatta fazla tortunun sıkışmasından makinede kalan tuhaf kokulara neden olur.

Makinenizin Yanlış Yüklenmesi

Pek çok insan, gerçek bir fark yaratmadığını düşündükleri için, çamaşır makinelerine ilk olarak hangi öğelerin yüklendiğine çok az dikkat ediyor. Bu talihsiz bir hatadır ve muhtemelen en kirli giysilerinizin cihazınızın altında oturmasına neden olacaktır. Daha iyi bir yaklaşım, en kirli çamaşırlarınızı en üste yerleştirmektir, bu nedenle deterjanın en etkili olacağı yer en üstte olur.

Garip Sesleri Görmezden Gelmek

Son olarak, en yaygın çamaşır hatalarından biri makineyi yüklemek, çalıştırmaya ayarlamak ve sonra görmezden gelmektir. Cihazınızın ürettiği tuhaf sesleri görmezden gelmek, küçük bir proaktif onarım fırsatını kaçırdığınız anlamına gelir. Küçük aşınmış parçalar gibi küçük sorunlar, özellikle makine dönerken yıkama sırasında seslerin çıkmasına neden olabilir. Bu tür bir sorun ele alınmazsa, cihazın bozulmasına neden olabilecek daha ciddi bir soruna dönüşme olasılığı yüksektir. Herhangi bir gıcırtı duyarsanız, cihazınızı en kısa sürede deneyimli bir uzmana kontrol ettirin.

19.04.2021
79

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp