Buzdolabınızın Bakım Zamanının Geldiğini Gösteren 4 İşaret

Buzdolabınızın Bakım Zamanının Geldiğini Gösteren 4 İşaret

Buzdolaplarımız, bir şeyler korkunç bir şekilde ters gidene kadar, gerçekten hafife aldığımız cihazlardan biridir. Buzdolabınızı yepyeni bir buzdolabıyla değiştirmek maliyetli olabilir, bu nedenle, tıpkı arabanızda olduğu gibi, bu önemli cihaza bakım yapma ve ne zaman yapılması gerektiğini anlamanız gerekmektedir. Biraz ileriye dönük planlama ve neye bakmanız gerektiği konusunda biraz bilgiyle, gerçekten maliyetli onarımlardan ve basit bir servisle değiştirmelerden kaçınacaksınız.

Aşırı Isınma

Buzdolabınızın arkasına dokunduğunuzda biraz sıcak hissetmeniz gerekir ve bu tamamen normaldir. Isı motordan gelir ve çalıştığının iyi bir işareti olabilir. Ancak, bu sıcaklık bir dereceye kadar yükseldiğinde, muhtemelen bir şeylerin ters gittiğinin bir işaretidir. Motorunuz aşırı derecede ısınırsa kırılabilir veya başka bir kırık parçayı telafi etmek için daha fazla çalışabilir.

Yoğunlaşma

İnsanlar genellikle buzdolabındaki yoğunlaşmanın normal bir şey olduğunu varsayarlar, ancak bu aslında bir sorun işaretidir. Buzdolabının kapısını açarsanız ve düşen su damlacıkları görürseniz, bu bir soğutma sorunu olduğu ve bazen conta ile ilgili bir sorun nedeniyle buzdolabının ideal sıcaklığa gelmediği anlamına gelir. Bu, yediğiniz yiyecekler üzerinde tehlikeli bir etkiye sahip olabilir, bu nedenle derhal ele alınması gerekir.

Dondurucu Buzlanma

Dondurucunuzu açarsanız ve bir metre buzu kazmadan içinde tam olarak hangi yiyeceğin olduğunu görmekte güçlük çekerseniz, servise götürme zamanı gelmiştir. Daha eski dondurucular daha sık buz çözme gerektirir, ancak daha yeni modeller genellikle bunu kendileri için yapan otomatik bir işleve sahiptir. Dondurucunuzu yılda bir defadan fazla çözmeniz gerekiyorsa, sorunun ne olduğunu görmek için servise ayırın.

Yüksek Motor Sesi

Buzdolabınızın yanında durun ve motordan gelen hafif bir uğultu sesi duymanız gerekir. Tüm buzdolapları ses çıkarır ve bu normaldir, ancak bundan daha yüksek veya farklı bir şey fark etmeye başlarsanız, baktırmak isteyeceksiniz. Daha ciddileşmeden önce düzeltilmesi gereken arızalı bir motorun işareti olabilir.

18.02.2021
103

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp