Buzdolabınızı Temiz Tutmak İçin Basit İpuçları

Buzdolabınızı Temiz Tutmak İçin Basit İpuçları

Buzdolabınızı temiz tutmanızı kolaylaştıran ve kaçınılmaz temizlik sürecini o kadar da kötü hale getirmeyen bazı ipuçları bulduk. Bu ipuçları genel öneriler için harika olsa da, temizlik işlemine başlamadan önce buzdolabınızın kullanım kılavuzunu kontrol etmeniz her zaman önemlidir. Her buzdolabı farklıdır, bu nedenle buzdolabınızın doğru bir şekilde bakımının yapılmasını sağlamak için üreticinin sağladığı tüm yönergelere uymanız gerekir.

Kavanozları ve Şişeleri Silin

Bunlar, buzdolabındaki dökülmelerin ve yağlı kalıntıların suçluları, bu yüzden gerçekten kötüleşmelerini ve ortalığı kirletmelerini beklemek yerine, neden onları silmeyesiniz? Kavanozlarınızı ve kaplarınızı hızlı bir şekilde temizlemenin, hat boyunca çok fazla dağınıklık yaratacağını ve herhangi bir büyük dökülmenin meydana gelmesini önleyeceğini göreceksiniz.

Haftalık Alışveriş Yapın

Buzdolabınızı her zaman büyük bir temizlik yapmaya gerek yoktur. Bunu yapmak için en iyi zaman, buzdolabının boş olduğu haftalık marketten öncedir. Yanları ve rafları antiseptik bir sprey ile silin.

Doğal Bir Bileşenle Kokuları Emdirin

Buzdolabında bir şey çürümüşse, kokuyu buzdolabından çıkarmak zor olabilir. Yemek tabağına bir kat karbonat serpin ve kokuyu emene kadar birkaç gün orta rafta bırakın.

Her Şeye Tarih Yaz

Buzdolaplarımız hızla dağınık hale gelebilir ve bu dağınıklığın içinde birçok eski ürünü gözden kaçırırız. Stok ve kavanoz gibi şeylerin üzerine bir tarih tutun, böylece tam olarak ne zaman açıldığını bilirsiniz. Bu, koku testi yapmanıza gerek kalmadan eşyaların çıkarılmasını ve atılmasını kolaylaştırır.

Kenarları Temiz Tutun

İnsanlar buzdolabını temizlerken çoğu zaman kenarları unuturlar, ancak siz yapmazsanız onarımlar çok maliyetli olabilir. Kenarları düzenli olarak silin ve contaları temiz tutarak iyi çalışmaya devam etmelerini sağlayın. Kirin içine kadar uzanamazsanız, oraya diş fırçasıyla girmekten korkmayın.

19.02.2021
161

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp