Yaz Aylarında Buzdolabınızı Soğuk Tutmak

Yaz Aylarında Buzdolabınızı Soğuk Tutmak

Bir buzdolabı, herhangi bir modern mutfağın önemli bir parçasıdır ve buzdolabı olmadan yaşamayı hayal etmek zordur. Bu, özellikle soğutulmuş içeceklere ve dondurmaya hazır erişimin mevsimsel sıcağıyla başa çıkmanıza gerçekten yardımcı olabileceği yaz aylarında geçerlidir. Yaz aylarında buzdolabınız dış koşullara rağmen içindekileri serin tutmak için çok çalışacaktır. Bu daha fazla enerji kullanabilir ve bu verimlilik eksikliği, enerji faturanızı artırabilir. Sıcak aylarda buzdolabınızın etkili ve verimli çalışmasına yardımcı olabileceğiniz dört yol.

Buzdolabı Contasını Kontrol Edin

Her buzdolabı kapısında, kapıyı hava geçirmez hale getirmek için tasarlanmış bir conta veya conta bulunur. Sızdırmazlıkta herhangi bir boşluk varsa, buzdolabının soğutma kapasitesi tehlikeye girecektir. Bir dolarlık banknot alın, buzdolabını kapatın ve faturayı kapı contasına itin. Mühür faturayı tutuyorsa, yeterince sıkıdır, düşerse veya çekilmesi kolaysa, mühür çok gevşektir. Kapı contasının değiştirilmesi gerekecektir, ancak önce hatanın nedeni olabilecek herhangi bir engel olup olmadığını kontrol edin.

Bobinlerde Toz Kontrolü

Buzdolabının arkasında bulunan kondenser serpantinleri, soğutma işlemi için hayati önem taşır. Zamanla ne kadar iyi çalışabileceklerini etkileyecek kir veya tozla kaplanabilirler. Bu, özellikle evinizde tüy döken evcil hayvanlarınız varsa veya cihazların arkasında kolayca oluşabilen toz tavşanlarınız varsa geçerlidir. Daha yeni buzdolapları genellikle kendi kendini temizleyen kondenser sistemlerine sahiptir, ancak eski modellerin temizlenmesi gerekir. Toz, bir vakum ataşmanı ile çıkarılabilir veya özel bir bobin fırçası satın alabilirsiniz.

Buzdolabını İyi Stokta Tutun

İçine daha fazla yiyecek koyarsanız, buzdolabının daha çok çalışması gerekiyormuş gibi görünebilir. Bu yanlıştır ve aslında tam tersi doğrudur. İyi stoklanmış bir buzdolabı, neredeyse boş bir buzdolabına kıyasla daha az enerji kullanır. Elbette, bir yaz tatiline çıkmadan önce yiyemeyeceğiniz veya stoklayamayacağınız bir sürü yiyecek satın almak çılgınlık olur. Buzdolabını dolu tutmak ve daha fazla yiyecek almak istemiyorsanız, bunun yerine boş alanları su dolu sürahilerle doldurmanız yeterlidir.

Doğru Sıcaklığı Ayarlayın

Optimum performans ve enerji verimliliği için hem buzdolabının hem de dondurucunun doğru sıcaklığa ayarlanması gerekir. Bu, bütçenizi bozmadan yiyeceklerinizi güvenle saklamanıza yardımcı olacaktır. Bir buzdolabı bölümü 35 ila 38 derece arasında tutulmalıdır ve ideal dondurucu sıcaklığı 0 ila 5 derecedir.

08.04.2021
89

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp