Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mükemmel TV’yi bulmak, teknik ayrıntılarla uğraşmak değil, keyifli bir deneyim olmalıdır. İster mükemmel netlik ve kontrasta sahip büyük ekran TV ile mükemmel bir ev sineması yaratmak isteyin, ister bir alanı daha küçük bir TV ile doldurmanız gerekiyorsa, yolculuğunuza buradan başlayın.

TV Çözünürlüğü

Ekran çözünürlüğü son birkaç yılda uzun bir yol kat etti. 4K Ultra HD TV’ler sahneye çıktığında netlik ve renk kalitesinde bir sıçrama yaşadık. Ve şimdi 8K Ultra HD burada. Hem 4K hem de 8K, Ultra Yüksek Çözünürlük türleridir (Ultra HD veya UHD olarak da adlandırılır).

Hangi TV Boyutu En İyisidir?

Konu ekran boyutuna geldiğinde, daha küçük bir TV satın almayı istemesi nadirdir. Neden? 4K veya 8K TV’nin inanılmaz derecede gerçekçi görüntüsü ve olağanüstü ayrıntılarıyla, daha küçük bir odada daha büyük bir ekran bile harika bir seçim olabilir. Bu ekran çözünürlükleri, ayrıntılardan ödün vermeden ekrana daha yakın oturmanıza olanak tanır. Bu nedenle, ekrandan kanepeye olan mesafeyi düşünmek yerine, alanınızı doldurmak için ihtiyacınız olan boyutu düşünün.

Sesli Asistan TV’ler

Günümüzün TV’leri yalnızca olağanüstü çözünürlük ve ekran boyutundan ibaret değildir – kolaylık bir önceliktir. Pek çok TV artık yerleşik sesle kontrol işleviyle birlikte geliyor. Google Asistan veya Amazon Alexa’dan programınızı bulmasını, önerilerde bulunmasını veya listenize eğlence eklemesini istemeniz yeterli.

TV Yenileme Hızı

Filmlerden ve TV şovlarından oyun aksiyonu ve spora kadar çoğu eğlence biçimi, TV’nin yenileme hızından etkilenir. Düzgün, gerçeğe yakın görüntüler ile parçalı bir deneyim arasındaki fark anlamına gelebilir. Bir TV’ye karar vermeden önce, buradan yerel yenileme hızları ve marka teknolojileri hakkında bilgi edinin;

  • 60 Hz yerel yenileme hızı: Bu, TV’ler için geleneksel yerel yenileme hızıdır. Daha yavaş tempolu eğlence için etkili olabilir, ancak oyunlar ve sporlar için geride kalabilir.
  • 120 Hz yerel yenileme hızı: 60 Hz’in iki katı hızda, oyun hareketinizin ne kadar akıcı göründüğü ve komutlarınıza tepki verdiği konusunda fark edilir bir fark göreceksiniz. Spor daha gerçekçi görünecek. Aksiyon filmleri bile daha etkili bir şekilde görüntülenebilir.
  • Marka teknolojileri: Birçok TV üreticisi, yerel yenileme oranlarını artırmaya yardımcı olmak için kendi özel teknolojilerini yarattı. Bazı örnekler, Samsung’un Hareket Hızı teknolojisi ve LG’nin TruMotion özelliğidir.

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp