Mikrodalganın İçi ve Dışı Nasıl Temizlenir?

Mikrodalganın İçi ve Dışı Nasıl Temizlenir?

Yemeğinize sıçrayan parçacıklardan mutfağınızın dağınık görünmesine neden olan lekelere kadar, kirli bir mikrodalga fırın can sıkıcı olabilir. Mikrodalga fırınınızın her parçasının içini ve dışını nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki ipuçlarını deneyin.

Mikrodalganın İçi Nasıl Temizlenir?

İç kısmı haftada bir veya daha sık olarak, sıçramalar geliştikçe temizleyin.

Adım 1: Yoğun birikimi yumuşatın. 1 bardak suyu mikrodalgaya uygun bir kapta 3-4 dakika ısıtın. Buhar, kirin gevşemesine yardımcı olur.

Adım 2: Mikrodalgayı bulaşık deterjanıyla temizleyin. İçini suya batırılmış yumuşak bir bez ve biraz bulaşık sabunu ile silin. Paslanmaz çelik modellerde, metal damarları yönünde ovalayın.

Adım 3: Durulayın ve kurulayın. Mikrodalgayı temiz suyla durulayın ve yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle kurulayın.

Mikrodalga Nasıl Koku Giderilir?

Patlamış mısır veya balıkları yeniden ısıttıysanız, mikrodalgadan koku almanızın ne kadar süreceğini bilirsiniz. Mikrodalga fırınınızın genel ev malzemeleriyle taze kokmasını sağlayın.

Adım 1: Mikrodalgayı sirke veya limon suyuyla temizleyin. 1 bardak suyu 1 çorba kaşığı limon suyu veya sirkeyi mikrodalgaya uygun bir kapta karıştırın. 2-5 dakika ısıtın.

Adım 2: Temizleyin. İç kısmı bir sünger veya kağıt havluyla silin.

Bir Mikrodalga Döner Tabla Nasıl Yıkanır?

Mikrodalga döner tablanız çok kullanım alır. Mikrodalga fırınınızın temiz görünmesini sağlamak için düzenli olarak dökülmelere ve sıçramalara dikkat edin.

Adım 1: Soğuk bir döner tabla ile başlayın. Temizlemeden önce döner tablanızın tamamen soğumasını bekleyin. Suya konursa ılık veya sıcak bir döner tabla parçalanabilir.

Adım 2: Elde veya bulaşık makinesinde yıkayın. Elde yıkamak için sabunlu su ve aşındırıcı olmayan bir bulaşık bezi veya bulaşık bezi kullanın. Bulaşık makinesinde yıkamak için, döner tablanızın bulaşık makinesinde yıkanabilir olup olmadığını görmek için mikrodalga kılavuzunuzu kontrol edin. Varsa alt rafta yıkayabilirsiniz.

Adım 3: Döner tablayı kurutun ve değiştirin. Döner tablayı kurutun ve temizlikten hemen sonra değiştirin. Mikrodalga fırını döner tabla yerinde olmadan kullanmayın.

10.03.2021
133

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp