İkinci El Eşya Alanlar

Erkek Çocuk Odası Tasarımları

08.09.2018
38
Erkek Çocuk Odası Tasarımları

Evlerin en büyük neşe kaynağı olan çocukların kendini en mutlu hissedeceği ve kendilerine ait en önemli bir alan olan çocuk odalarının dekorasyonun doğru yapılması çocuğun ruh halini olumlu etkileyecektir. Çocuğun ihtiyacı ve ilgi alanlarına göre hem rahatlığının ve konforun ön planda tutularak tasarlanmış çocuk odaları hem de alandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu yazımızda erkek çocukları için dekorasyon fikirleri vereceğiz. Erkek çocuğu oda tasarımlarında yaş grubu baz alınarak güvenli ve konforlu odalar tasarlanabilir.  Tamamen çocukların tercihi doğrultusunda tasarım yapılmamalı, ebeveynlerin çocukları için gereklilik, ihtiyaç ve rahatları doğrultusunda tasarımları yapılmalıdır.

Alan kullanımı

Alan kullanımının önemi küçük çocuk odalarında daha önemli olacaktır. Dekorasyonun odada boşluk yapıp boğucu olmayacak şekilde kullanılması gerekir. Alandan tasarruf edilmesini sağlayan mobilyaların kullanımı ve doğru yerleştirilmesi ile çocuğunuz için daha fazla alan oluşumu sağlanacaktır.

Raf kullanımı

Çocukların hem kişisel eşyaları, hem eğitimle ilgili eşyaları ve ilgi alanları ile ilgili eşyaları düşünüldüğünden daha fazla yer kaplamaktadır. Bu nedenle raf ve dolapların akılcı şekilde kullanılmasıyla odadaki dağınık ve karmaşık görüntüden kurtulabilirsiniz. Bu yüzden duvarlarda hem hoş bir görüntü sağlamak hem de alanı tasarruflu kullanmak için yüzer raflardan kullanmak iyi bir çözüm olacaktır. Yüzer rafların daha iyi görünmesi için sepetleri kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Dolaplı karyola kullanımı

Eşya kalabalığının önüne geçmek için dolaplı karyolaları çocuk odasında dekore edebilirsiniz. Hem fazlalık eşyaları daha düzenli tutacak hem de daha geniş bir alan çocuğunuza kalacaktır. İki ya da daha fazla çocuklu aileler için bu tarz mobilyaların kullanımı daha ferah bir çözüm olacaktır.

Renklerin kullanımı

Çok nesneli ve göz alan renklerin kullanımı çocuğunuzun eğitim bakımından dikkatini dağıtacaktır. Bu nedenle renkler ve tonlarının kullanımı zevkleri ve ilgi alanları göz önünde tutulsa da dozunda ayarlanmalı aşırı dikkat dağıtıcı görsel ve öğelerden kaçınmak daha faydalı olacaktır.

Rahatlığın ön plana alınması

Bir erkek çocuğunun odası onun kendi başına yalnız kalacağı, hem dinleneceği, hem oyun oynayacağı hem de eğitim hayatı için gerekli çalışmaları yapacağı en önemli alanlarından biridir. Bu nedenle erkek çocuğu odasının konforu ön planda tutulmalı, birden fazla işlevselliği olan mobilyaların kullanımına dikkat edilmelidir. Her şeyden önce güvenlik ve rahatlığı ön planda tutulması, sevdiği eşyalar ve hobilerini de içeren bir tasarım yapılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.