En İyi Dondurucu Sıcaklığı Nedir?

En İyi Dondurucu Sıcaklığı Nedir?

Yiyeceklerinizi güvende tutmak için önerilen dondurucu sıcaklığı 0 ° F (-18 ° C) veya altındadır, ancak dondurucunuzun ortamına ve diğer faktörlere bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük ayarlanması gerekebilir. Tipik dondurucu fabrika ayarı, önerilen 0 ° F (-18 ° C) değerinde harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Dondurucu sıcaklığı sorularınıza daha fazla yanıt almak için okumaya devam edin.

Yiyecekleri Saklamak İçin Dondurucu Hangi Sıcaklıkta Olmalıdır?

Yiyeceklerinizi dondurmak çoğu bakterinin büyümesini durdurur. Aslında, dondurucunuz 0 ° F (-18 ° C) veya altında kalırsa, dondurulmuş yiyecekleriniz süresiz olarak yenmek için güvenli olmalıdır. Yiyecekleri uzun süre saklarsanız, dondurucu yanmaya yatkın olabileceğini veya farklı bir görünüm ve tada sahip olabileceğini unutmayın.

Dondurucunuz Çok Soğuk Olabilir Mi?

Dondurucunuzun sıcaklığını çok düşük ayarlayabilirsiniz. Çok soğuk bir dondurucu yemeğinizi olumsuz yönde etkilememelidir, ancak elektrik faturanızı artırabilir. Hızlı dondurma, doku ve tat değişikliklerini azaltmaya yardımcı olduğundan, yeni yiyecek eklerken daha düşük sıcaklıklar daha önemlidir. Hızlı Dondurma ayarına sahip dikey dondurucular,  sıcaklıkları zaman içinde gereksiz yere çok düşük tutmadan yiyeceklerin hızlı bir şekilde dondurulmasına yardımcı olmak için 24 saat boyunca en düşük noktaya düşürür.

Dondurucu Sıcaklığını Ne Zaman Ayarlamalısınız?

Dondurucunuzun etrafındaki ortam, ne kadar soğuk ayarlamanız gerektiğini etkileyebilir. Bir garajda veya bodrumdaysa, nemi veya dış sıcaklıkları hesaba katmak için sıcaklığı ayarlamanız gerekebilir. Dondurucunuzun uyum sağlaması için yalnızca küçük değişiklikler yapın ve değişiklikler arasında en az 24 saat bekleyin.

Dondurucu Sıcaklık Kontrolleri Nerede?

Üzerinde bağımsız dondurucular, sıcaklık kontrollerini, iç tarafta veya üst merkezinde normalde. Bazı buzdolapları ve derin dondurucu için ayrı kontrol panellerine sahipken, çoğunun ortak bir kontrol paneli vardır. Bunu iç taraflarda, kapıda veya her iki bölmenin üst orta kısmında bulabilirsiniz. Bazı dondurucular, sıcaklığı derece cinsinden değiştirmenize izin verirken, diğerlerinde genel sıcaklık aralıkları için rakamlar bulunur. Ayarlamak için yukarı ve aşağı ok tuşlarına basabilir veya bir kadranı çevirebilirsiniz. Özellikler için kılavuzunuza bakın.

11.03.2021
101

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp