Çamaşır Makinenize Koymamanız Gereken Şeyler

Çamaşır Makinenize Koymamanız Gereken Şeyler

Çoğumuz yıllardır kıyafet ve diğer eşyaları yıkıyoruz. Bu nedenle, kendinizi bir yıkama savaşçısı olarak görseniz de, bazı günlük eşyaların çamaşır makinenizin dışında kalması gerektiğine şaşırabilirsiniz.

Madeni Paralar

Siz dışarı çıkmadan önce çamaşır makinesine bir yük koymak için acele etme deneyimleri hepimiz olmuştur. Maalesef bu, giysilerinizin ceplerinin kontrol edilmemesine neden olabilir. Çamaşır makinenizin içinde yuvarlanan madeni paraların şıngırtılarını hemen fark edeceksiniz. Bu sadece bir veya iki bozuk para kaybedebileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda bozuk paraların çamaşır makineniz üzerinde zararlı bir etkisi olabilir. Özünde küçük metal parçaları olan madeni paralar, özellikle sıkma döngüsü sırasında tambur içinde hızla dönecektir. Bu, tamburun çökmesine ve hatta çatlamasına neden olabilir. Ek olarak, çamaşır makinenizin mekanik işlerini yapıştırmak için tamburdan bir bozuk para çıkma riski vardır. Bu yüzden kendinize bir iyilik yapın ve şifonyerinizin üzerinde bir bozuk para kavanozu bulundurun ve her soyunduğunuzda ceplerinizi boşaltın.

Araba Anahtarları

Modern araba anahtarları sadece bir metal parçası değil, aynı zamanda arabanızın açılıp çalıştırılması için gerekli olan piller ve devreler de içerirler. Ne yazık ki, bu denkleme su eklediğinizde, sorun istiyorsunuz. Ek olarak, yukarıda tartıştığımız gibi, çamaşır makinenizin içinde uçuşan bir araba anahtarı, tamburunuzu hasar görme riskine sokabilir. Bu nedenle, tüm anahtarlarınız için belirlenmiş bir yer bırakın, böylece ceplerinizde kalmasınlar.

Yıkayabileceğiniz Beklenmedik Şeyler

Hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak için çamaşır makinenize koyabileceğiniz bazı beklenmedik şeyler olduğu için bunlar kötü haber değil. Çoğu paspas kafası, kullanım ömrünü uzatmak ve zeminlerinizin pırıl pırıl temiz olmasını sağlamak için sıcak yıkamada tazelenebilir. Ayrıca, temizlenmesi zor lekeleri ve fırın eldiveni üzerindeki yemek kalıntılarını yıkayabilirsiniz.

Üretim talimatlarını kontrol etmeniz gerekse de, herhangi bir ter ve terlemeyi temizlemek için yoga matınızın spor kıyafetlerinizle yıkanabileceğini de göreceksiniz. Kalan mikropları temizlemek için genellikle hızlı bir yıkama yeterlidir, sadece matı tamamen düz bir şekilde kurumaya bıraktığınızdan emin olun. Çamaşır makinenizin kullanım sırasında hasar gördüğünden endişeleniyorsanız, pratik tavsiye ve rehberlik için size yardımcı olması için profesyonel bir teknisyenine güvenebilirsiniz.

01.04.2021
100

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp