Buzdolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buzdolabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buzdolabı satın almaya ve bir mağazaya girmeye karar verdiğinizde veya online alışverişe başladığınız anda, daha önce duymadığınız, görünüşte sonsuz seçenekler, türler, boyutlar ve konfigürasyonlar ve diğer teknik özelliklerle karşılaşacaksınız. Böyle bir durumda, buzdolabı satın alma ipuçlarına gitmenizi ve ana gereksinimlerinize daha iyi odaklanmanızı öneririz.

Buzdolabı Boyutu

Çoğunlukla, yeni eve geçme, ev yenileme ve değiştirme gibi durumlarda bir buzdolabı almayı planlıyoruz. Her durumda, hangi büyüklükte satın alacağınıza karar vermenize yardımcı olması için nereye yerleştireceğinizden emin olmalısınız. Buzdolabının yeri, size kapınızın genişliği veya açıldığında çarpabileceği buzdolabının kapılarının tıkanması gibi mekansal kısıtlamalar hakkında fikir verir. Ailenizin büyüklüğü ve diğer gereksinimler gibi diğer faktörler buzdolabının boyutunu etkileyebilir. 4 veya daha fazla kişilik bir ailenin kesinlikle büyük bir buzdolabına ihtiyaç olacaktır. Bununla birlikte, buzdolabı ne kadar büyükse, enerji tüketimi o kadar fazla olacağı gerçeğini de göz önünde bulundurmalısınız.

Yemek Alışkanlıklarınız

Buzdolabı bölmeleri, çekmeceler, buz yapma özelliği ve dondurucu gibi özellikler farklı modellere göre değişiklik göstermektedir.

Dış ve İç Görünüm

Buzdolabınızın dış ve iç görünümü de buzdolabı alırken dikkat etmeniz gerekenler listesinde önem taşımaktadır. Çok önemli görünüyor ve ayrıca evinize hangi metali almayı planlıyorsunuz? İç mekanınızla eşleştirmek istemez misiniz?

Enerji Tasarrufu

Energy Star işareti, sertifikalı enerji verimli ürünlere, evlere, ticari yapılara ve endüstriyel tesislere verilir. ENERGY STAR size bir elektrikli / elektronik cihazın enerji performansını sağlar. Energy Star ne kadar çoksa, enerji tüketimi o kadar az olur ve tasarrufunuz o kadar fazla olur.

Isıtıcılardan ve soğutuculardan sonra, buzdolabı şüphesiz evinizin bir sonraki en büyük enerji tüketicisidir. Bitirmeden önce buzdolabının enerji yıldızlarını göz önünde bulundurmanızı öneririz. Buzdolaplarının ömrü çok daha uzun olduğu için, daha iyi Energy Star buzdolabı, uzun vadede cebinizi kesinlikle kurtaracaktır.

Buzdolabı Satın Almak İçin En İyi Zaman

Online olarak yıllık satışa göz kulak olmanızı önerir. Çoğu büyük cihazı satın almak için en uygun zaman Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Bu aylarda üreticiler, bu görev süresi boyunca sezonunu göz önünde bulundurarak en son modellerini piyasaya sürmeyi planlıyorlar. Bu, satın almayı planladığınız buzdolabında bu süre zarfında indirim olabileceği anlamına gelir. Ayrıca, önceki yılın modelleri yenisine göre daha düşük fiyata gidebilir.

03.02.2021
203

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp