Beyaz, Koyu ve Renkli Giysiler Nasıl Yıkanır?

Beyaz, Koyu ve Renkli Giysiler Nasıl Yıkanır?

Temiz kıyafetleri herkes sever, bu nedenle ailenizin en sevdiği kıyafetlere nasıl bakacağınızı bilmek önemlidir. Herkesin keskin görünmesini sağlamanın en iyi yollarından biri beyaz, koyu ve renkli kıyafetleri nasıl düzgün yıkayacağınızı öğrenmektir. Aşağıdaki ipuçlarını kullanarak gömlek, pantolon, etek, kazak ve bluzlarınızın en iyi şekilde görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Beyaz Giysiler Nasıl Temizlenir?

Beyaz kıyafetleri yıkamak söz konusu olduğunda, kir ve boyanın eşit olduğunu unutmamak önemlidir. Beyaz giysileri, koyu renkli çamaşırlar veya parlak renkler gibi renkli her şeyden ayrı olarak yıkadığınızdan emin olun. Hafif boyanmış ürünler ve daha eski giysiler bile yıkama döngüsü sırasında boyayı silebilir, bu da beyazlarınızı lekeleyebilir veya donuk, gri bir görünüm verebilir.

Ayrıca beyazları yıkamadan önce, çok kirli çamaşırları hafif kirli olanlardan ayırdığınızdan emin olun. Bu, yıkama döngüsü sırasında kir veya leke parçacıklarının diğer öğelere yerleşmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Koyu veya Siyah Giysiler Nasıl Yıkanır?

Yukarıda belirtildiği gibi, yıkamadan önce koyu renkli giysileri açık, parlak ve beyazlardan ayırdığınızdan emin olun. Siyah kıyafetleri diğer koyu renkli kumaşlarla yıkamak mümkünken, matlaşmayı veya lekelenmeyi önlemek için siyah çamaşırları diğer koyu renkli giysilerden ayrı yıkamak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, tam bir yük için yeterli siyah / koyu kıyafetiniz yoksa bunları birleştirebilirsiniz. Ardından, çamaşırlarınızı kumaş ağırlığına göre sıralayın, kıyafetleri ters çevirin.

Renkli Giysiler Nasıl Yıkanır?

Bazı yönlerden, renkli çamaşırları yıkamak koyu renkli giysileri yıkamaya benzer. Bununla birlikte, boyalardan lekelenmeyi önlemek için renkleri koyulardan daha iyi ayırmak önemlidir.

Renkleri bir arada gruplandırmaya çalışın – pastelleri tek bir grupta yıkayın ve kırmızıları, turuncu ve sarıları yeşil veya mavi öğelerden ayırın. Kıyafetler yeniyse, diğer giysilere boya akmasını önlemek için ilk birkaç yıkamada ayrı ayrı yıkayın. Koyu renk giysilerde olduğu gibi, fermuarları, düğmeleri emniyete alın ve tüm eşyaları ters çevirin. Kirlilik seviyesine göre mümkün olan en kısa yıkama devrini seçin ve soğuk su kullanın.

28.02.2021
109

Telefon

Yol Tarifi

WhatsApp