Bütçeye göre dekorasyon yapmak, tasarım hayallerinize zarar vermek zorunda değildir. Bütçenizi aşmayın ve kullanılmış mobilya satın alın.

İkinci El Mobilya Nereden Alınır?

İkinci el mobilya satın almak için en iyi tavsiye, nerede alışveriş yapacağınızı bilmekle başlamaktır. Bunu daralttıktan sonra, satın almayı kabul etmeden önce her bir parçayı kontrol ettiğinizden emin olun. Ataşehir ikinci el mobilya mağazalarından eşyalar satın alabilirsiniz. Bu faydalı ipuçları, mümkün olan en iyi kullanılmış mobilyayı satın almanızı sağlayacaktır.

Seçeneklerinizi Kontrol Edin

İkinci el mobilya satın almaya gelince, seçenekleriniz var. Ataşehir ikinci el mobilya, her zaman iyi bir mobilya alma imkanı sağlar. Aşağıdakiler dahil tüm seçeneklerinizi keşfetmeniz önemlidir;

İkinci el mağazaları: İnsanlar kullanılmış mobilyalarını Ataşehir ikinci el mobilya gibi büyük tasarruf mağazalarına bağışlamayı severler, bu yüzden her zaman yeni bağışlar alırlar. Her gittiğinizde, göz önünde bulundurmanız gereken yeni bir şey bulacaksınız, bu çok özel bir parça için bekliyorsanız harikadır. Sık sık geri döndüğünüzden ve sürekli değişen stoklarına göz attığınızdan emin olun.

Ataşehir İkinci El Mobilya

Bahçe satışları: Kalite söz konusu olduğunda genel olarak biraz daha az güvenilir olsa da, daha lüks bölgelerde bahçe satışlarının daha iyi durumda ürün üretme olasılığı daha yüksektir. Bir bahçe satışında fiyatları müzakere etmek de kolaydır. Yine de bir şey satın almadan önce yakından kontrol ettiğinizden emin olun. Mobilyanın satışa sunulmadan önce nerede olduğuna ve ne kadar süreyle depoda kaldığına bağlı olarak, böcek, kir, küf veya su hasarı olasılığı artar.

Her Parçayı İnceleyin

Kullanılmış olması her zaman kötü durum anlamına gelmez. İyi mobilyalar on yıllarca, hatta bir asır veya daha uzun süre dayanır. Bu, iyi yapılmış bir parçanın, artık değersiz olmadan önce birden fazla sahibi olabileceği anlamına geliyor.

Test Edin

Bir parça kullanılmış mobilyayı kalite ve temizlik açısından incelemeye yaklaştıktan sonra, onu test etme zamanı. Rahat olduğundan ve ağırlığınızı koruduğundan emin olmak için bir sandalyeye oturun. Bacakların sallanmadığını kontrol etmek için masayı biraz sallayın. Kolayca içeri ve dışarı kaydırıldıklarından emin olmak için bir şifonyerin tüm çekmecelerini açın. Güzel görünen bir parça bulmak, onu kullanmaktan keyif alacağınız anlamına gelmez, bu yüzden satın almadan önce onu biraz kullanın.