İnsanlar Adalar ikinci el mobilya mağazasından her zamankinden daha fazla ikinci el mobilya satın alıyor. İster çevre bilincine sahip olun ister sadece birkaç kuruş tasarruf etmeye çalışın ve kullanılmış mobilya satın alma nedeniniz ne olursa olsun, ikinci el satın almadan önce düşünmeniz gereken birkaç şey vardır.

İkinci El Mobilya Satın Almak İçin İpuçları

İkinci el mobilya alırken dikkat etmeniz gereken şeylerin çoğu, yeni mobilya satın alırken göz önünde bulundurmanız gerekenlere benzer. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayacak güvenilir bir kaynaktan güvenli bir parça satın aldığınızdan emin olmak istersiniz.

Güvenlik İpuçları

İkinci el mobilya satın almak daha az resmi ve düzenlenmiş bir süreçtir. Güvenliğinizi sağlamak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun;

Kullanılmış şilteler satın almayın: Bulunması zor ve temizlenmesi daha zor küf, toz akarları veya yatak böcekleri içerebilen kullanılmış şilteler gibi ürünleri satın almaktan kaçının.

Kokan eşyaları almayın: Hoş olmayan kokulardan kurtulmak zor olabilir, özellikle de yüzeyin altında kirli bir şeylerin gizlendiği eşyalarda.

Tahtakurusu içeren eşyalardan uzak durun: Satın almayı düşündüğünüz bir eşyada tahtakurusu görürseniz – gizlemede ustalaştıklarından bunu yapmak kolay değildir – onu başkasına verin. Yatak böceklerinden kurtulmak zordur çünkü bir yıldan fazla yiyeceksiz kalabilirler ve yumurtaları neredeyse tespit edilemez.

Mobilyayı test edin: Mobilyanın sağlam olduğundan ve üzerine koymayı planladığınız ağırlığa dayanabileceğinden emin olun. İstediğiniz son şey, vücudunuzun veya kişisel eşyalarınızın ağırlığı altında çökecek bir eşya.

Adalar İkinci El Mobilya

Genel Satın Alma İpuçları

Sorunsuz ve olumlu bir deneyim için şunları yapın;

Mezura getirin: Bir öğenin belirli bir boyutta olması gerekiyorsa, satıcının ölçümlerini iki kez kontrol edebilmek için bir mezura getirin.

Resimlerin aldatıcı olabileceğini bilin: Mümkünse, öğeyi şahsen kontrol edin. Öğelerin iyi fotoğraflanması alışılmadık bir durum değildir, ancak şahsen çok farklı görünür.

Potansiyelini görün: Açık fikirli olun ve küçük bir yardımla bir öğenin sizin için işe yarayıp yaramayacağı konusunda yaratıcı bir şekilde düşünmeye çalışın.

Çevre Dostu Restorasyon Püf Noktaları

Kusurlu bir eşya satın almak veya evinizde bir parçaya karar vermek kurtarılabilir ise, onu restore etmek için biraz çaba sarf etmek isteyebilirsiniz. Parçanızı sevdiğiniz bir ürüne dönüştürmek için bu çevre dostu restorasyon püf noktalarını düşünün:

  • Doğal boyalar kullanın: Uçucu Organik Bileşikler içermeyen boyaları arayın. Kimyasal veya gaz içeren boyalar baş ağrısına, baş dönmesine, görme ve solunum bozukluğuna neden olabilir.
  • Toksik olmayan yüzeyler kullanın: Gül ağacı veya ceviz yağından yapılanlar gibi doğal yağ bazlı ahşap kaplamalar harika bir seçenektir.
  • Yeniden kaplama yaparken sürdürülebilir kumaşlar kullanın: İdeal olarak, toksik olmayan ve ağır metal içermeyen boyalara sahip geri dönüştürülmüş, doğal kumaşlar aramak isteyeceksiniz.

Bizi instagram platformundan takip edebilirsiniz!