Nüfus hareketliliğin çok olan Beylikdüzü ilçesinde ikinci el eşya ve spot eşya piyasasının da hareketli olmaması imkansızdır. İnsanlar taşındıkça eşyalarla ilgili yeni kararlar alarak değiştirmek veya elden çıkarmak isterler. Böyle olunca Beylikdüzü ikinci el eşya alanlar nerde, Beylikdüzü spotçular çarşısına nasıl gidilir, ikinci el eşya alım satım işlemleri nasıl yapılır gibi Google da aramalara yapılmaktadır. Emek Spot olarak yıllardır bu sektörde faaliyet göstermektedir. Tüm bu soruları sizleri tatmin edecek cevapları bu yazıda vereceğiz.

Beylikdüzü Eşya Satmak İçin Ne Yapmalısınız?

Evinizin bir köşesinde, çatı katında, deposunda, ofisinizde, iş yerinde bulunan fazla eşyalar için satış kararı alırsanız ilk yapılması gereken dürüst bir alıcı bulmanızdır. İkinci el eşya alanlar firmamızı tercih ettiğinizde bu ilk şartı kolaylık bir şekilde yerine getirilir. Sürecin devamı nasıl işliyor diyorsanız ondan bahsedelim. 0537 672 42 76 numaralı telefondan eşyalarınızın fotoğrafını WhatsApp üzerinden göndermeniz gerekir. Bunu istenmesinin nedeni gelen yoğun taleplere yetişebilmek ve İstanbul trafiğinde zaman kaybetmenin önüne geçmektir. Gönderilen fotoğrafları ekiplerimiz kısa bir sürede inceler ve size dönüş sağlarlar.

Eşyalarınız bizlerin alabileceği durumda ve türde ise alabileceğimiz en yüksek fiyat teklifin vermekteyiz. Teklif edilen fiyatı kabul etmeniz durumunda istenilen günde kendi nakliye aracımızla ve ekiplerimizle gelerek alım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Adnan Kahveci, Barış, Büyükşehir, Cumhuriyet, Dereağzı, Gürpınar Kavaklı, Marmara, Sahil, Yakuplu gibi mahallelerde dahil olmak üzere ilçenin her yerinden alım gerçekleştirmekteyiz.

Beylikdüzü Spot Eşya

Spot Eşya ve İkinci El Eşya Neye Göre Fiyatlandırılır?

Spot eşyalar nedir, ikinci el eşya ile arasında ne gibi farklar bulunmaktadır sorusu ile sürekli karşılaşmaktayız. Alım satım spot eşya işleri yapan esnaflar zaman içerisinde ikinci el eşya işini de girmişler ve halk arasında spot eşya mağazası, spotçu gibi isimlerle adlandırılmıştır. Aslında spot kelimesinin anlamı sıfır yani hiç kullanılmamış eşya denmektedir. Ama işin ticari durumuna gelince bu ayrım zaman içerisinde kalkmış, esnaf kullanıp veya kullanmamış olsa da eşya alım satımı yapmaya başlamıştır. Bu tür eşyaların fiyatı neye göre belirlenmektedir? Şimdi konuya değineceğiz.

  • Ürünün markası
  • Ürünün modeli
  • Satılabilir durumda olup olmadığı
  • Temizliğine göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Bosch, Beko, Arçelik, Samsung, Siemens gibi bilindik markaların elektronik veya beyaz eşya grubu ürünleri daha yüksek fiyatlardan alınmaktadır. Çünkü bizlerden spot eşya alacak olan kişiler bu markaların ürünlerine güvenmektedir. İkinci el mobilya alım satım işlemlerinde de Bellona, İstikbal, Enza, Yataş, Doğtaş gibi markalar ön plana çıkar. Yatak odası, koltuk takımı, baza yatak, çekyat, bahçe, ofis mobilyası gibi ürünlerde de bu markalara talep çoktur. Emek Spot olarak bizleri takip etmek isterseniz Instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.